Oblačný klan - úvod

22. srpna 2017 v 12:19 | AmberPaw |  Příběhy Oblačného klanu
Hvězdná tlapka se probudila. Na válečnické doupě nedopadal ani jeden sluneční paprsek. Válečnice zívla. Vykoukla ven. Na obloze visely hvězdy všech tvarů a velikostí. V tom zahlédla pohyb. "Padající hvězda!" Vypískla nadšeně. Když si budu něco přát, asi se mi to splní! Pomyslela si veselá válečnice. Rychle začala vymýšlet, co si bude přát. Ještě rychleji se rozhodla. "Ano! Budu si přát-" Nedořekla. "Tvá přání se neříkají, jinak se nevyplní." Mňoukla černá silueta za ní. "L-Listová Hvězdo?" Zkusila válečnice. Černá silueta kočky skočila jedním velkým skokem před ní. Ano, byla to Listová Hvězda. "1:0 pro tebe!" Mňoukla šťastně velitelka. Listí jen šustilo. Všude byl klid, a ticho... Takové to ticho, z kterého tuhne krev v žilách. Takové to ticho před bouří...

"No, a, proč jsi vlastně vzhůru?" Ptala se Hvězdná tlapka své velitelky. "Já vlastně ani nevím. A proč ty?" "Hm... Taky nevím. Netrápí tě něco?" Ptala se válečnice sstarostlivě. "Hvězdný klan mi dal devět životů, teď je na mně, jak je použiju. A jak budu velet? Co když mi to nepůjde? Co když jsem nebyla narozena jako velitelka, ale jako válečnice? Co se mi pak stane?" Na Listové Hvězdě bylo vidět, že se zbytečně stresuje. Srst měla rozcuchanou, oči nevyspalé a byla hubenější než ostatní. "Nemůžeš se takhle stresovat. Tvůj klan ti vždy pomůže. Věř, že budeš dobrá velitelka a budeš!" Podporovala ji Hvězdná tlapka. "Když já ti nevím..." "Mami, jestli jsi mně nějak vychovala, tak vím, že naděje umírá poslední, a když si věříš, dokážeš to." Hvězdná se pořád nevzdávala. "Jé, díky. Ty asi víš, jaké to je, se takhle stresovat, že?" Usmála se velitelka. "Ty víš že ano. Ale co? Každý je jednou učedníkem!" Mňoukla povzbudivě válečnice. Listová Hvězda se sehnula. Tlamičkou si odtrhala pár stébel trávy a pak je vyplivla na Hvězdnou. Ta udělala to samé.

Ale "bojovaly" tak dlouho, že už sačalo svítat. Dotkly se čumáčky. Pak odběhla Listová Hvězda na skálu. Tábor se začal probouzet. Pohled na probouzející se tábor mně motivuje. Pomyslela si.

Konec! Líbilo? A mimochodem, strašně mně bavilo to psát!

Těším se na další příběhy
AmberPaw
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Červený pruh Červený pruh | 22. srpna 2017 v 14:22 | Reagovat

Pěkný začátek! :)

2 AmberPaw AmberPaw | Web | 22. srpna 2017 v 16:39 | Reagovat

[1]: Díky. :-D Pochopils? To jedno slovo, které mění vše? Našels? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama