Oblačný klan - 1. Kapitola

25. srpna 2017 v 23:20 | AmberPaw |  Příběhy Oblačného klanu
"Oblačný klane, už musíme jít!" Mňoukla velitelka. Tryskem se lesem prohlalo snad stádo volů. Každá kočka vybíhala z táborů aby se na to podívala. "Listová Hvězdo!" Zvolal někdo. "Já už nemůžu!" Dopověděla učednice. "Počkej až tam budeme Jasnooká!" Křikla velitelka. "Sněhulko... Já... Už, nemůžu!" Pošeptala Jasnooká sněhobílé učednici. "To bude dobré..." "Nebude!" Zavrhla Jasnooká. Najednou úplně zastavila. Klan utekl. Sněhulka se otočila, přiběhla k Jasnooké a mňaukla "Jsi v pořádku?". Učednice zavrtěla hlavou. "Seženu pomoc." Mňoukla sněhobílá učednice a rozběhla se za klanem.

Za chvíli se vrátila s černou kočkou v patách. Ta si ji nalložila na záda a vyběhly. Probíhaly mezi keři a probíraly se trním. Dávaly přitom pozor na Jasnookou. Klan našly po pachu lehce.

Všude jezdily obludy. Ve městě už Jasnooká normálně chodila. "Proč sem jdeme?" Ptala se Sněhulka. "Uvidíš." Usmála se Jasnooká. "Hm..." Sněhulka pokývala hlavou. Pak jí zavrtěla, roztáhla všechny tlapy, vytáhla drápy, zaryla je do země a stála. "Co je?" Zeptala se Jasnooká své kamarádky. Sněhulka zavrtěla hlavou "Ale nic." a vrátila se do nrmální pozice. Pak se nebohá Sněhulka skácela k zemi.
Nastal naprostý zmatek.

Jasnooká zavolala na velitelku, ať počká. Ale velitelka už byla uprostřed Hromové stezky a tak se vydala na útěk ke klanu. Ovšem prově se k ní s plnou rychlostí řítila obluda. Mlhavý ocas/ocásek skočila k sněhobílé učednici na zemi. Mlžnospár křikl na velitelku, a vyběhl k ní. Listová Hvězda to stihla, ale Mlžnospár, zástupce ne. Srazila ho obluda. Abych popsala situaci - ta obluda narazila do Mlžnospára, pak ho kola obludy objely a obluda zmizela v dálce. Listová Hvězda přiběhla ke svému zástupci. "Ne... Neumírej." Mňoukla k ležícímu kocourovi. Chvíli tam stála, u kraje Hromové stezky, u Mlžnospára. Po krátké chvíli otevřel oči, a pak vyskočil. "Co to mělo být?! Takhle mě děsit!" Mňoukla vesele velitelka a dloubla do něj čumákem. "Hej! Nechte si ty chvilky, jo? Sněhulce se něco stalo!" Mňoukla Mlhavý ocas/ocásek. Všechny kočky se otočily na Sněhulku. Mlhavý ocas/ocásek jí položila. Medová tlapa k ní hned vyrazila. "Mami...?" Vydala ze sebe slabě Sněhulka. "Žije!" Zvolala Medová tlapa.

Dále šla Sněhulka s Medovou tlapou bok po boku. "Už jsme tady." Najednou zvolala velitelka vesele. "Jdeme sem dost dlouho, Listová Hvězdo. Co je tu tak důležitého?" Mňoukla nesouhlasně Ostružina. "To ještě uvidíš." Odpověděl celý klan. "Pff...!" Odfrkla si Ostružina. "Kde to jsme?" Zeptalo se právě probuzené Nebeskokotě. "Pšš... Zase spi." Mňoukla Ostružina. "Mami, co tu děláme?" Ptala se Hvězdná tlapka. "Všichni buďte zticha, uvidíte co tu budem dělat!" Naštvala se velitelka. Pak se zase uklidnila. "Tak jdeme dovnitř."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čer Čer | 26. srpna 2017 v 10:16 | Reagovat

Tak to jsem nějak nepochopil, asi jsem zaspal jako Nebeskokotě 8-)

2 Červený pruh Červený pruh | 26. srpna 2017 v 10:18 | Reagovat

[1]: Pardon, já si napsal špatně jméno. XD Vynechal jsem pár písmenek. :,D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama