Srpen 2017

Noviny #3

27. srpna 2017 v 21:32 | AmberPaw |  Novinky
Týden?!
Ano, už je tomu tak, budu týden
bez počítače a wifiny.

Přihlášky
Nyní si můžete přihlásit domácího mazlíčka i samotáře.

Kaktus!
Vymyslela jsem si jednu kočku:
Kaktusová srst
Katkusové oči
(Ostatní detaily vymýšlím)

Vrr...
Kdopak snědl Luční kobylku?
Lumpík! =^.^=

Oblačný klan - 2. Kapitola

26. srpna 2017 v 0:02 | AmberPaw |  Příběhy Oblačného klanu
Oblačný klan vešel do místnosti. Posadili se a čekali nejmíň dvě hodiny. Potom dostala velitelka jakousi nadutou věc a vydali se tryskem domů.

V táboře Oblačného klanu velitelka hned začala svolávat klan. "Dostli jsme speciální věci které žádný jiný klan nemá!" Začala. "Hurá!" Skandoval klan. "Učedníci nástup!" Rozkázala velitelka. Jasnooká a Sněhulka dotlapkaly k velitelce na skálu. Ta jim dala podobnou věc kterou si odnesla ale nebyla nadutá věcmi. A ještě jim dala černý tučný kruh s černou tučnou tlapkou uprostřed. Na "horním okraji" kruhu bylo napsáno jejich jméno a na "dolním okraji" kruhu byl napsán klan. Písmo bylo bílé a tučné. Tohle tam měli napsané všichni, ale válečníci měli šedý kruh s drápkem a tlapkou uprostřed, matky měly červený kruh se srdcem uprostřed, léčitelka měla zelený kruh s listem uprostřed, zástupce měl stríbrný kruh s drápem uprostřed a velitelka měla nočně modrý kruh s hvězdou uprostřed. Všichni dostaly samozřejmě také ty věci jako učednice. Ovšem, ty kruhy a ty věci nedostala jenom koťata. Všichni z toho byli nadšení. Ty kruhy si připli na popruhy toho batohu. Ostružina se podívala dovnitř. Byly tam tři bambusové, malé truhly. Bezva! Pomyslela si Ostružina. Hvězdná tlapka hned běžela z tábora se pochlubit. V tom tam proběhly učednice. "Co to tu lítáte?!" Zeptala se trošku naštvaně. "No co, jdeme lovit!" Mňoukla Sněhulka. "Tak fajn!" Odsekla trochu naštvané Hvězdná tlapka.

Za nějakou dobu si uvědomila že klan nemá žádnou potravu. Je dobře že šly na lov. Díky nim jsem si to uvědomila. Pomyslela si a rozhodla se, že jim trochu pomůže. Přikrčila se do loveckého postoje. Zavětřila. Ucítila králíka. Perfektní. Začala se za ním plížit. Když od něj byla jednu délku ocásku tak skočila. Ale králík byl rychlejší a utekl. "Co jsem udělala špatně?!" Mňoukla naštvaně. "Nezkontrolovala jsi vítr." Ozvalo se z Hvězdného klanu.

Konec! Líbilo?

Oblačný klan - 1. Kapitola

25. srpna 2017 v 23:20 | AmberPaw |  Příběhy Oblačného klanu
"Oblačný klane, už musíme jít!" Mňoukla velitelka. Tryskem se lesem prohlalo snad stádo volů. Každá kočka vybíhala z táborů aby se na to podívala. "Listová Hvězdo!" Zvolal někdo. "Já už nemůžu!" Dopověděla učednice. "Počkej až tam budeme Jasnooká!" Křikla velitelka. "Sněhulko... Já... Už, nemůžu!" Pošeptala Jasnooká sněhobílé učednici. "To bude dobré..." "Nebude!" Zavrhla Jasnooká. Najednou úplně zastavila. Klan utekl. Sněhulka se otočila, přiběhla k Jasnooké a mňaukla "Jsi v pořádku?". Učednice zavrtěla hlavou. "Seženu pomoc." Mňoukla sněhobílá učednice a rozběhla se za klanem.

Za chvíli se vrátila s černou kočkou v patách. Ta si ji nalložila na záda a vyběhly. Probíhaly mezi keři a probíraly se trním. Dávaly přitom pozor na Jasnookou. Klan našly po pachu lehce.

Všude jezdily obludy. Ve městě už Jasnooká normálně chodila. "Proč sem jdeme?" Ptala se Sněhulka. "Uvidíš." Usmála se Jasnooká. "Hm..." Sněhulka pokývala hlavou. Pak jí zavrtěla, roztáhla všechny tlapy, vytáhla drápy, zaryla je do země a stála. "Co je?" Zeptala se Jasnooká své kamarádky. Sněhulka zavrtěla hlavou "Ale nic." a vrátila se do nrmální pozice. Pak se nebohá Sněhulka skácela k zemi.
Nastal naprostý zmatek.

Jasnooká zavolala na velitelku, ať počká. Ale velitelka už byla uprostřed Hromové stezky a tak se vydala na útěk ke klanu. Ovšem prově se k ní s plnou rychlostí řítila obluda. Mlhavý ocas/ocásek skočila k sněhobílé učednici na zemi. Mlžnospár křikl na velitelku, a vyběhl k ní. Listová Hvězda to stihla, ale Mlžnospár, zástupce ne. Srazila ho obluda. Abych popsala situaci - ta obluda narazila do Mlžnospára, pak ho kola obludy objely a obluda zmizela v dálce. Listová Hvězda přiběhla ke svému zástupci. "Ne... Neumírej." Mňoukla k ležícímu kocourovi. Chvíli tam stála, u kraje Hromové stezky, u Mlžnospára. Po krátké chvíli otevřel oči, a pak vyskočil. "Co to mělo být?! Takhle mě děsit!" Mňoukla vesele velitelka a dloubla do něj čumákem. "Hej! Nechte si ty chvilky, jo? Sněhulce se něco stalo!" Mňoukla Mlhavý ocas/ocásek. Všechny kočky se otočily na Sněhulku. Mlhavý ocas/ocásek jí položila. Medová tlapa k ní hned vyrazila. "Mami...?" Vydala ze sebe slabě Sněhulka. "Žije!" Zvolala Medová tlapa.

Dále šla Sněhulka s Medovou tlapou bok po boku. "Už jsme tady." Najednou zvolala velitelka vesele. "Jdeme sem dost dlouho, Listová Hvězdo. Co je tu tak důležitého?" Mňoukla nesouhlasně Ostružina. "To ještě uvidíš." Odpověděl celý klan. "Pff...!" Odfrkla si Ostružina. "Kde to jsme?" Zeptalo se právě probuzené Nebeskokotě. "Pšš... Zase spi." Mňoukla Ostružina. "Mami, co tu děláme?" Ptala se Hvězdná tlapka. "Všichni buďte zticha, uvidíte co tu budem dělat!" Naštvala se velitelka. Pak se zase uklidnila. "Tak jdeme dovnitř."

Oblačný klan - úvod

22. srpna 2017 v 12:19 | AmberPaw |  Příběhy Oblačného klanu
Hvězdná tlapka se probudila. Na válečnické doupě nedopadal ani jeden sluneční paprsek. Válečnice zívla. Vykoukla ven. Na obloze visely hvězdy všech tvarů a velikostí. V tom zahlédla pohyb. "Padající hvězda!" Vypískla nadšeně. Když si budu něco přát, asi se mi to splní! Pomyslela si veselá válečnice. Rychle začala vymýšlet, co si bude přát. Ještě rychleji se rozhodla. "Ano! Budu si přát-" Nedořekla. "Tvá přání se neříkají, jinak se nevyplní." Mňoukla černá silueta za ní. "L-Listová Hvězdo?" Zkusila válečnice. Černá silueta kočky skočila jedním velkým skokem před ní. Ano, byla to Listová Hvězda. "1:0 pro tebe!" Mňoukla šťastně velitelka. Listí jen šustilo. Všude byl klid, a ticho... Takové to ticho, z kterého tuhne krev v žilách. Takové to ticho před bouří...

"No, a, proč jsi vlastně vzhůru?" Ptala se Hvězdná tlapka své velitelky. "Já vlastně ani nevím. A proč ty?" "Hm... Taky nevím. Netrápí tě něco?" Ptala se válečnice sstarostlivě. "Hvězdný klan mi dal devět životů, teď je na mně, jak je použiju. A jak budu velet? Co když mi to nepůjde? Co když jsem nebyla narozena jako velitelka, ale jako válečnice? Co se mi pak stane?" Na Listové Hvězdě bylo vidět, že se zbytečně stresuje. Srst měla rozcuchanou, oči nevyspalé a byla hubenější než ostatní. "Nemůžeš se takhle stresovat. Tvůj klan ti vždy pomůže. Věř, že budeš dobrá velitelka a budeš!" Podporovala ji Hvězdná tlapka. "Když já ti nevím..." "Mami, jestli jsi mně nějak vychovala, tak vím, že naděje umírá poslední, a když si věříš, dokážeš to." Hvězdná se pořád nevzdávala. "Jé, díky. Ty asi víš, jaké to je, se takhle stresovat, že?" Usmála se velitelka. "Ty víš že ano. Ale co? Každý je jednou učedníkem!" Mňoukla povzbudivě válečnice. Listová Hvězda se sehnula. Tlamičkou si odtrhala pár stébel trávy a pak je vyplivla na Hvězdnou. Ta udělala to samé.

Ale "bojovaly" tak dlouho, že už sačalo svítat. Dotkly se čumáčky. Pak odběhla Listová Hvězda na skálu. Tábor se začal probouzet. Pohled na probouzející se tábor mně motivuje. Pomyslela si.

Konec! Líbilo? A mimochodem, strašně mně bavilo to psát!

Těším se na další příběhy
AmberPaw

O důležitosti velkého P

22. srpna 2017 v 3:03 | AmberPaw
Zdravím,
většinou mně píšete jako Amberpaw. Což v překladu znamená Jantařinka. To je ale mé učednické jméno.
Proto vás důrazně žádám, abyste mně psali s velkým P!
Protože z jednoho špatně napsaného písmenka můžete změnit celé jméno.
Prosím, dbejte na to P.
Když je velké, nebojí se. Když je malé, krčí se mezi ostatními.
A nechce se krčit...
Pomozte mu!

Bambusový klan - 8. Kapitola

21. srpna 2017 v 11:58 | AmberPaw |  Příběhy Bambusového klanu
V táboře Bambusového klanu bylo živo. Všechny kočky jásaly, a vzbudily ty, co spaly. "Temný Pruh se vrátil!" Vřískala Bílá Holubice. "Jéj!" Klan byl nadšený. Byl bezsebe. Prašná Hvězda skočila na skálu a škrábla o ní packou. Jiskřičky jen odletovaly. Bílá Holubice, Stříbrná drápka a Černinka zareagovaly jako první. Otočily se. "Prašná Hvězda chce něco říct!" Zvolala Černinka. "Správně." Prskla vždy naštvaná velitelka. Klan se utišil. Všechny kočky se otočily na svou velitelku. Určitě to bude něco důležitého! Pomyslela si Bílá Holubice. Stříbrná drápka zpozorovala, jak Štír nakrčil čumák. "Dnes se, jak všichni víte," začala Prašná Hvězda. "dnes se koná shromáždění. V táboře zůstanou: matka, léčitel, a kotě. Ovšem," Udělala dramatickou pauzu. "půjde na něj také Plamínka," Plamínka se napřímila. "ale Černinka ne." Rozhodla velitelka Prašná Hvězda. "Cože?!" Neudržela se právě jmenovaná učednice. Kočky se napjatě dívaly, co bude dál. "Černinka na něj nepůjde. Půjde na něj Černá zmije!" Vyhlásila slavnostně. "Ale... Taková kočka tu přece není." Opáčila Černika. "Že ne?" Usmála se velitelka. Plamínka šťouchla do Černinky. Černince se oči rozzářily jako hvězdičky. "Myslš..." Začala. "Ano." Mňoukla velitelka. "Dnes, jsme se sešli, abychom přivítali Černinku, tedy už Černou zmiji, v Bambusovém klanu jako válečnici. Tvrdě pracovala a trénovala aby pochopila naše pravidla a tradice. Já, Prašná Hvězda, velitelka Bambusového klanu, jí doporučuji Hvězdnému klanu jako válečnici. Dejte nám znamení." Mňoukla vznešeně a slavnostně. V tom na zem spadl malý kámen. Hvězdný kámen. Dostávají ho noví válečníci. Prašná Hvězda seskočila, vzala ho listů, a donesla ho Černé zmiji. Ta se ho dotkla. Né přes listy. Kámen zčernal a objevily se na něm zmije. "To je její kámen! Hvězdný klan to schvaluje!" Zvolala velitelka. Černá zmije si kámen schovala do kožíšku. Už ho nikdy neopustí. "A Mechokotě, z tebe se stane učednice, Mechovka! Tvůj učitel bude Vydří dráp! A teď už se rozejděte." Zvolala Prašná Hvězda. Stříbrná drápka dotlapkala k Černé zmiji. "Gratuluji!" Mňoukla nadšeně. "Už jsi zralá na válečnici!" "Dík." Mňoukla skromně Černá zmije.

Mezitím se Mechovka chtěla dotknout čumáku Vydřího drápa, ale ten jí uhnul. Spadla.

Konec! Líbilo?

Kaktusový džus

19. srpna 2017 v 20:14 | AmberPaw |  Novinky
OMG OMG OMG!!! Kočky a kocouři! Ono to opravdu existuje! Kaktusový džus mají v Coopu, to je obchod. Já a moje rodina jsme to tam vykoupili! Nezbyl ani jeden! Vypila jsem jich celkem sedm! A kóců jsem viděla celkem šest! Chápete? Klany existují! A taky můžu pít kaktusový džus i v reálu! Mé sny se vyplnili! Yaaay!!!

Sláva Hvězdnému klanu!


Cats-warrior.blog.cz

19. srpna 2017 v 19:57 | AmberPaw |  Novinky
Já a Ohnivá Hvězda jsme si založily blog! Zatím příběh jen startuje, a článků je málo, ale věřím, že to spolu zvládneme.
Jinak, byla bych ráda, kdybyste se tam podívali, nebo se rovnou přihlásili do nějakého klanu! Je to první blog Ohnivé Hvězdy a byla bych ráda, kdybyste nás podpořili.

Děkuji,
loučí se
AmberPaw

Zimní klan - 8. Kapitola

19. srpna 2017 v 19:52 | AmberPaw |  Příběhy Zimního klanu
Po snídani se všichni protáhli. "Tak, kam vyrazíme teď?" Zeptal se rozespale Nebeský měsíc. "Hm..." Zašepala Jantarová. "Zpět?" Navrhli Temný Pruh a Červený Pruh jako jeden kocour. "Ne!" Rozhodla Jantarová. "Slyšela jsem, že se tu tvoří jiný klan." Odvážila se promlvit Flíčka. "Mhm!" "Souhlas!" "Určitě!" "Jasan!" Odsouhlasily kočky. A tak se šlo.

Když dorazili k hranicím s tím klanem, uviděli jak se tam prochází bílá kočka se zrzavýma ponožkama, špičkou ocasu a ušima. Měla zelené oči. "Jé, ahoj, já jsem Listová Hvězda, velitelka Oblačného klanu." Představila se. "Čus, já jsem Jantarová Tlapka, léčitelka Zimního klanu. A tohle jsou..." Představila všechny se sarkastickým tónem. Pak se všichni dali na zběsilý útěk.
"Pryč od té slabošky!" Mňoukl Temný Pruh když byli zase z té jezevčí noře. Pak tam chvíli mňaučeli, že slabošky by neměli vést klan a tak. Nebeský Měsíc ovšem neřekl nic. "Co je?" Vyzvídala Temné srdce. "Ale nic..." Nechtěl odpovídal velitel Zimního klanu. "Ale no tak. Nám to říct můžeš." Uklidňovala ho válečnice. "Ne! Neřeknu! Je to tajemství!" Křičel Nebeský měsíc. Temné srdce se zarazila. "Dobře. Když to nechceš říct, tak si to nech pro sebe." Mňoukla stále zaraženě. "Je dobře, že to chápeš." Zavrněl.

V čase Siesty Jantarová Tlapka plánovala. "Večer vyrazíme domů." Šeptla. "Říkalas něco?" Zareagoval spoluléčitel Temný Pruh. "Ano, říkala." Začala. "Říkala jsem, že dneska večer vyrazíme do svých táborů." Zopakovala. "Aha - Počkat! Zpět?! Proč? Ráno jsi ještě říkala, že to ne?!" Ptal se znepokojený Červený pruh. "Jo, není ti něco?" Přidal se Temný Pruh. "Nic mi není!" Odsekla Jantarová Tlapka. "Jsem naprosto vpořádku!"

Konec! Líbilo?

Oblačný klan - rozpis

19. srpna 2017 v 19:04 | AmberPaw |  Oblačný klan
Velitelka
Listová Hvězda - bílá kočka se zrzavýma ponožtičkama, ušima a špičkou ocásku. Má zelené oči

Zástupce
Mlžnospár - stříbrný, skoro šedý mourek s modrýma očima

Léčitelka
Medová tlapa - krémová kočka s černýma ušima a špičkou ocasu. Má bílou náprsenku a břicho a ponožtičky. Medové oči

Matky
Ostružina - hnědobílá mourka se žlutýma očima

Starší
---

Válečníci
Hvězdná tlapka - stříbrná kočka s modrýma očima, má bílou hězdu na čele a modré oči
Učednice: Sněhulka

Mlhavý ocas/ocásek - černá kočka s neobvykle dluhým ocasem. Krásně zelené oči
Učednice: Jasnooká

Učedníci
Sněhulka - sněhově bílá kočka s ledově modrýma očima. Na čele má světle modrou sněhovou vločku

Jasnooká - srst neznámá, nádherné modré oči

Koťata
Nebeskokotě - světle modrá kočka se šedýma očima