Bambusový klan - 5. Kapitola

26. července 2017 v 18:48 | AmberPaw |  Příběhy Bambusového klanu
Mechokotě prosvištěla listím. Za ní tlapkala Plamínka a Černinka. Když došly k doupěti, Mechokotě zvolala "Řekneš nám něco o svém dětství Prašná Hvězdo?" Velitelka zavrčela. "Ne!" "Proč?" Zeptala se zvídavá kočička. "Protože prostě ne!" Černinka se zamračila. Naše velitelka nám něco tají, a nechce, aby se to někdo dozvěděl. Ale já na to přijdu! Plamínka nic zlého netušila. Takhle se velitelka chová skoro pořád. Mechokotě byla smutná. Doufala že z ní něco dostane. "No tak my asi půjdem..." Mňoukla. Dolehla do školky. Obě učednice měly dnes volno. Plamínka chtěla lovit, Černinka se chtěla povalovat.

V čase Siesty se Černinka přikradla potichu k doupěti velitelky. "Kéž by tu byl můj rodný klan." Mňoukla potichu, ale učednice jí slyšela. Pomalinku se odkradla pryč. Cestou nedávala pozor a narazila do Temného Pruha. "Kampak?" Zeptal se léčitel. "Ále, jen tak, zkouším plížení, hehe." Zalhala. "To je dobře. Pokračuj." Mňoukl.

Plamínka se přikrčila. Cítila myš. Potichounku se plížila za kořistí. Za chvíli už byla u velkého pařezu, za kterým byla kořist. Skočila. Dopadla na pařez. Sakra! Pomyslela si. Myš utíkala. Skočila po ní ještě jednou - úspěšně! Pyšně jí zvedla v tlamičce. Vyhledala si strom s dutinou. Potom lovila dál a její skrýš se naplňovala.

Temný Pruh míchal bylinky s vodou. Už byl unavený. Šel si lehnout do svého mechového pelíšku. Spal a spal, a až se probudil, měl oči plné hrůzy. "Prašné něco je. To není v pořádku, radši jí půjdu zkontrolovat." Došel ke své velitelce. "Ahoj, Prašná Hvězdo, jdu tě zkontrolovat." Mňoukl medovým hlasem. Zkontroloval ji, byla v pořádku. Zatím. "Nepotřebuješ něco?" Zeptal se starostlivě léčitel. "Já ne, ale ty vypadáš že jo. Co je?" Mňoukla velitelka podezíravě. "Zítra půjdu na sjezd léčitelů. Jo a vrátil se Červený Pruh." "Tak jo, já to rozhlasím." Mňoukla otráveně. Vyskočila na skálu, zařvala že se Červený Pruh vrátil, a pozorovala, jak se s ním někteří zdraví.

Konec! Líbilo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Červený pruh Červený pruh | 28. července 2017 v 11:18 | Reagovat

Super, konečně si mě všimli! XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama